Sohbet Kuralları

yorum yok
441 okuma
10 Ekim, 2017

Değerli ReelSohbet.Org Sohbet Odaları Kullanıcılarımız. Bildiğiniz Gibi Her Sohbet Sitesinin kendine Özgü Sohbet Kuralları Vardır.
Bu Sohbet Kuralları, Kanalda ki insanların Sohbet Etmesini Sohbet Odalarında Daha Keyifli Şekilde iletişim Kurmasını Sağlamak Amacı ile Düzenlenmiş Kurallardır.
Bu Kurallara uymayan kişi veya kişiler Kanal Operatörleri veya üst Düzey Site Yetkilileri tarafından Kanaldan veya siteden uzaklaştırılma ile cezalandırılırlar.
Kanal operatörleri Veya Site Yöneticileri Kanalın Seviyesini Koruyan Asayişini Sağlayan Yapı Taşlarıdır Kanal veya Kanallarda.
Peki Bu Kurallar Nedir ? Sohbet odaların’da Nasıl Sohbet Edilir Hangi Kurallara Uymak Gerekir ?

İlk Olarak Kanal genelinde en çok uyulması Gereken Kurallardan birisi, Site Reklamının Yasak Olmasıdır. Bu Kural Bütün Sohbet Sitelerinden geçerli ve Temel Kuraldır.
Sohbet Ettiğiniz Site ile Alakası Olmayan herhangi Başka Bir Sitenin Adresini Sohbet Kullanıcılarına Yazmanız Yasaktır! Bilinçli Olarak Girşmiş Olduğunuz Sohbet Sitesinden başka Bir Yere Kullanıcı taşımak Başlıca Kural ihlalidir, direk kullanıcının sohbet odalarından uzaklaştırılma sebebidir.

2-
Sohbet Odaları Kanal genelinde Kendinize veya Başkasına Ait ( Cep telefon Numarası, Msn Adresi ) gibi Kişisel özel bilgileri Kanal genelinde Yazmak Yasak ve Yanlıştır.

3-
Sohbet Kanalı Genelinde ve diğer global kanalların genelinde renkli Yazı yazmak yasaktır. Renkli yazı Yazmanın Yasak Olmasının nedeni ise, Kanalda ki Sohbet Eden kullanıcıların yazılarının Karışmasından Dolayı tek Ve Sabit Yazı Şeklinde Olması En uygunu Olarak belirlenmiştir. Bu Kurala Uymayan Sohbet Kullanıcısı renkli yazı Yazdığı kanaldan uzaklaştırılır.

4-
Sohbet Odalarının Genelinde Bütük Harfle Yazı yazmak ve Sohbet Etmek Yasaktır. Büyük Harfle Yazılan Yazılar Diğer Sohbet kullanıcılarının Yazdığı Küçük kelimelerden Daha çok ilgi Çektiği için Bu yazı Şeklide Yasaklanmıştır. Cezası ise, Büyük Harf yazdığı Kanaldan Uzaklaştırılır.

5-
Kanal Operatörleri ( Op, @ ) yani Sohbet ettiğiniz Kanalın üstünde Kırmızı renkte Veya Sizden farklı renkte Duran yetkililerle global kanal genelinde yaptığınız tartışmada kural ihlali içindedir bu yüzden kanal yetkilileri ile tartışmasınız sohbet etme fırsatınızı yasaklayabilir. Kanal Operatörleri ile tartışmanın cezası ise, tartıştığınız kanaldan uzaklaştırılarak son bulur.

6-
Site üst Düzey yetkilileri ile tartışmakta yasaktır. Site üst Düzey Yöneticileri genellikle Site Sahibi ( NetAdmin, Root ) Veya Site Sahibinin Belirlediği üst düzeyden oluşan ( Admin, Oper ) ile gireceğiniz tartışmalarda ise yapmış olduğunuz tartışmaya göre ceza alırsınız. Bunun Cezası ise değişkendir, Küfür Halinde Siteden Uzaklaştırılırsınız, Küçük bir Tartışma ise kanal genelinden uzaklaştırılmakla kalırsınız.

7-
Sohbet Sitelerinde Siyaset, Politika Gibi Konular Yasaktır. Kanal genelinde Siyaset veya Ayrımcılık Yapma özgürlüğü yoktur. Türkiyenin değerlerini eleştirmek siyaset kapsamı içinde bölücülük ve ırkçılık hakkında sohbet etmek Kesinlikle Yasaktır ve Bu Kurallara Uymayan Her Kim Olursa Olsun Direk Sohbet Sitesinden Süresiz Şekilde Uzaklaştırılır.!!!

8-
Sohbet Kullanıcılarına Hakaret Etmek, Özel hayatını Eleştirmek, rencide Etmek Yasaktır. Bu Kurala Uymayanlar Kanal Veya Sohbet Sitesinden Süresizce Uzaklaştırılırlar.

Değerli ReelSohbet.Org Sohbet odaları Kullanıcılarımız Yukarıda Yazmış Olduğumuz Kurallar ReelSohbet.Org Sitesinin Belirlediği Kurallardır.
Yukarıdaki Gereksiz Davranışları Lütfen Sohbet Odalarımızda Sergilemeyelim ve seviyeli Sohbet Etmenin Keyfini Sürelim.
Yukarıdaki Yasaklanmış Kurallara Aykırı Haraketleri Uygulamanız Sitemizde Sohbet Edememenizi Sağlayacaktır.
Lütfen Sohbet odaları Kurallarına Uyalım! Türkiye’nin Örf ve adetlerine uygun Şekilde Sohbet Edelim Teşekkür Ederiz.

iyi Sohbetler…


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Beyaz Gelinlik Kefenim Oldu

Beyaz Gelinlik Kefenim Oldu Beyaz Gelinlik Kefenim Oldu Her genç kızın en ...

Uruguay'da yaşanan olayda cani koca, eşinin Facebook'tan aldığı her "like" ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?