Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli

yorum yok
255 okuma
19 Kasım, 2018
Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli

Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli

Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli olduğunu hepimiz maalesef etrafımızdaki yeni evlenip mutsuz olan ve boşanan insanlara şahit olduğumuzu görüyoruz. Bu kısa süreli evliliklerin neden bu kadar kısa sürüyor diye kaleme alacağımız bu yazımızda, boşanmaya giden yola nelerin buna etken olduğu ve bunu önlemek için neler yapmamız gerektiğine cevap bulmaya çalışacağız.

Şimdiki evliliklerde insanlar sevgiliyken birbirlerini yeterince çözümlemiyor maalesef. Dahada açarsak insanlar sevgili olduklarında o yeni aşk heyecanı ile birbirine uymayan noktalarını çok çabuk görmez gelip es geçebiliyorlar. Fakat düşünmedikleri nokta şu, bu es geçtikleri noktaları bir defaya mahsus geçemedikleridir. Evlendiklerinde o insanın o es geçtikleri davranışlarıyla her gün muhatap kalacaklarını düşünemiyorlar.

Zaman ilerledikçe o istenmedik birbirine uymayan yönleri tekrarlanınca insanların birbirine olan tahammülleri gün geçtikçe azalıp kopma noktasına geliyorlar. Sonrasında mutluluğu sanal hayattaki tanışma siteleri dediğimiz Ücretsiz Sohbet Siteleri gibi ortamlarda bulmaya çalışıyorlar. Çöken bir sürü evliliklerde genel olarak yaşanan trajedilerin başında gelir bu durumlar. İnsanların bu gibi olumsuzluk durumlarında sarılabileceği bu Muhabbet Siteleri maalesef bir sürü evli olan insanlarla dolu olması bu durumu özetler durumda…

Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli Olmasında Teknolojinin Rolü

Evliliklerin kısa sürmesiyle ilgili önemli bir nedeni açıkladık. Tabi diğer bir önemli neden ise günümüz modern dünyasında teknolojinin rolünün olmasıyla ilgili bir şeyler yazacağız. Bilindiği üzere serbest piyasa ekonomiyle beraber tabi öncesinde bu noktaya gelmesi teknolojinin hızla ilerlemesi olmuştur. Serbest piyasa ekonomisi oluşmasıyla dev firmaların birbir ile olan yarışı baş göstermiştir.

Bu dev fabrikaların birbiri ile yarışması insanların daha çok çalıştırılmasına ve sömürülmesine vede kapitalist bir yaşamın olmasına neden olmuştur. Paranın artık her şeyi satın alabilecek bir potansiyeli olduğu algısı insanlarda yavaş yavaş oluşmaya başladı. İnsanlar artık bütün seçimlerinde parayı ön plana koyarak yapması evlilik gibi ciddi bir müesseseyi de etkiledi haliyle. İ

nsanlar artık eş bulmada kişilik karakter gibi kişilik özelliklerini yok sayarak insanın maddi gücüne odaklı bir ilişki türünü benimsemeye başladı. Buda olunca evliliklerde uzun süreli mutlu olma gibi şansları da ortadan kaldırmış oluyor. Çünkü parayla bir noktadan sonra o kadar önemli olmadığının asıl önemli olan sevginin aşkın ve karakterin olduğunu öğrenmesi sonrasında o insandan soğumasına neden olmasını sağlıyor.

Bu tür evlilikler bu nedenle kısa süreli olmaya başlıyor. Sonrasında bu ilişkilerin sarsılmasından sonra insanlar bir boşluğa düşerek tanışma siteleri dediğimiz Sohbet Chat Siteleri gibi ortamlara takılarak bu içindeki boşluğu doldurmak isten onlarca insanların bu sitelere giriş yapmasına neden oluyor. Baktığımız zaman bu sitelerin mobil uyumlu olmasından dolayı insanlar eşlerinden gizli Mobil Sohbet ortamında çok rahat giriş yaparak eşini aldatmanın etik olmadığını umursamadan rahatça bu sitelerde arayışlar yapabilir hale gelmesine neden oluyor.

Bu gibi durumlar yani evliliklerin neden sağlıklı olmadığı ve teknolojinin insan evliliğindeki olumsuzlukları ile maddi kaygıların evliliğe giden yolda insanları iyi çözümlememize neden olması gibi olumsuzluklar maalesef bu günümüz modern dünyasında fazlasıyla yaşanmaktadır. Sizlerinde sağlık bir evlilik yapma düşünceniz varsa bu yazımızı dikkatle okuyup çözümleyip, sağlık bir evliliğin temellerini ona göre atmanız temennisiyle…

Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli

Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet chat

Sohbet chat sitesi olarak sizlere hizmet vermekte olan ReeLsohbet'e hoşgeldiniz. ...

Mobil Sohbet Sitesi

Mobil Sohbet Sitesi ya da bir diğer ismiyle Sohbet chat ...

Bizimmekan Sohbet Chat OdasıBizimmekan Sohbet Chat Odası

Bizimmekan Sohbet Chat Odası Bizimmekan Sohbet Chat Odası bütün dünyada mobil ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?