Nihat Hatipoğlu Sohbeti

yorum yok
418 okuma
30 Ekim, 2018
Nihat Hatipoğlu Sohbeti

Nihat Hatipoğlu Sohbeti

Nihat Hatipoğlu Sohbeti. Konuya başlamadan önce Nihat Hatipoğlu kimdir kısaca öğrenelim. 11 Mayıs 1955’de Diyarbakır’da doğdu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya’da ilkokulu tamamladı. 1975’de Uşak İmam-Hatip Lisesini ve Uşak Lisesini bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamladı.

Nihat Hatipoğlu öğrenim hayatını bitirdikten sonra çeşitli televizyon kanallarında çıkmaya başladı. Kısa sürede muazzam hitabet gücüyle insanların gönlünde taht kurdu. Dini Sohbetleri anlatırken sanki onları yaşıyormuş gibi anlatması insanları etkilemesinde başrol oynadı. Dini konularda anlattığı konuları bire bir yaşıyormuş gibi sakin olması gerektiği yerde sakin anlatarak ya da şiddetli anlatması gerektiği konuyu şiddetli vurgulayarak ses tonu ve mimikleriyle ve tarzıyla sadece Türkiye de değil Müslüman olan farklı ülkelerde ki bir çok insanı kısa sürede etkisi altına almayı başardı.

Nihat Hatipoğlu Sohbeti ve Dini Sohbetler

Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. Çok hızlıca bu başarıları elde ettikten sonra 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.  1985-1987 yılları arasında Mısır’da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır. bu kadar kısa sürede aldıkları başarılar ve terfiler aslında bunun şansla açıklanması biraz haksızlık olur. Bu kadar hızlı terfi ve başarısının altındaki neden nedir derseniz şunu diyebiliriz..

Bir sürü Dini Sohbetler yaptığında Nihat Hatipoğlu konulara farklı tarzda bakması onun başarısında ki rolüne etkendir. Konuları anlatmadan önce nasıl dile getireceği üzerinde düşünmesi ve bir konuyu basitleştirmeden sadeliğiyle ona ruh katarak anlatması muazzamdır. İslami Sohbet gibi konularda konuştuğunda ilk öne konun tüm ana hatlarını belirler. Eskiden yaşanmış bir şeyi anlattığında o anki dönemin şartlarına ve koşullarına inerek o an o olaylara nasıl tepki verilir diye kafasından geçirip sonra onu anlatmaya kalkar. Başarısının arka plandaki etkisi bu dediğimiz hitabet gücünden gelir…

Nihat Hatipoğlu Sohbeti


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Mobil Sohbet Odalari

Mobil Sohbet Odalari denilince akla genelde cep telefonları gelir. Çünkü mobil ...

Mirc Sohbet

Mirc Sohbet denilince bazılarımızın aklına hiç bir şey gelmeyebilir. O ...

Sohbet Sitesi

Sohbet Sitesi, şuan bulunduğun bu ve benzeri sitelerin genel adıdır. Birazdan ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?