Mirc Sohbet

yorum yok
332 okuma
4 Ocak, 2019
Mirc Sohbet

Mirc Sohbet denilince bazılarımızın aklına hiç bir şey gelmeyebilir. O yüzden evvela Mirc Sohbet nedir onu bir açıklayalım. Bilindiği üzere günümüz insanları artık inernetteki tüm işlerini ellerinde taşıdıkları akıllı cihazlarla yapabilmektedir. Telefonlar artık o kadar gelişti ki, yıllar evvel bilgisayarlardan dahi zorla yapabildiğimiz bir çok işi, şimdi cep telefonlarımızdan saniyeler içerisinde yapabiliyoruz. O yüzden yeni neslin mirc sohbeti anlamamalarını yadırgamamak gerekir.

Mirc Sohbet

Bundan yıllar evvel, sohbet odaları çokça ziyaret edilen yerler olmaya başlandığında, bunu geliştirmek isteyenler oldu. Web sitelerinden bağlanılan sohbet odaları bir çok açıdan güzel olsa da bazı konularda yetersiz hatta eksikti. Özellikle sohbet odalarında bulunan yetkililer için çok eksiklikler bulunmaktaydı. Bu yüzden mirc denilen ya da diğer ismiyle script denilen program geliştirildi. O kadar kısa sürede insanlar tarafından benimsendi ki, web sitelerinin cazibesini dahi hızla geçti. Peki mirci bu kadar üstün tutan neydi ?

Mirc, sadece sohbet etmek amacıyla sitelerde bulunan insanların işlerini kolaylaştırmak amacıyla tasarlandı. Bu yüzden de üzerinde daha çok çalışıldı ve daha çok emek sarf edildi. Web sitelerinden farklı olarak mirce istediğiniz komutları yükleyip kullanabilir, istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. Yazıların sayfada görünürlülüğü, kişilerin isimlerinin belirgin oluşu, hatta sayfada sohbet ederken akan yazıların takip edilmesi. Tüm bunlar web sitesine göre o kadar basitleştirilmişti ki, insanlar hemen kabullendiler. Aynı anda bütün kanallara yazı yazabilme özelliği, sizin isminizin anıldığı başka kanallardan size uyarı gelmesi. Yazacağınız uzun nickleri, harf harf yazmadan tablayarak bulabilmeniz. Tüm bunlar mircin en basit özelliklerinden bir kaçıydı sadece.

Sohbet odalari

Tabi hayatımıza mircin girmesiyle, sohbet etmek çok daha kolay ve basit hale gelince, taleplerde çok daha fazla arttı. Artık sohbet sitelerine giren kişi sayısı hızla artmış ve önlenemez olmuştu. Bunu fark eden site sahiplerinin hemen hemen hepsi kendi siteleri içinde mirc tasarlamaya ve girişleri oradan yapmaya başladılar. Böylelikle artık sitelere giren kişi sayıları hızla artan site sahipleri hallerinden daha bir memnun ve daha mutlu olmaya başladılar.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

Mobil Sohbet Odalari

Mobil Sohbet Odalari denilince akla genelde cep telefonları gelir. Çünkü mobil ...

Sohbet Sitesi

Sohbet Sitesi, şuan bulunduğun bu ve benzeri sitelerin genel adıdır. Birazdan ...

Kaliteli Sohbet

Kaliteli Sohbet demek, laf olsun diye muhabbet etmek değil. Aksine edilen sohbetten ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?