Güzel Sohbet Sanatı

2 yorum
547 okuma
15 Aralık, 2017
Güzel Sohbet Sanatı

Güzel Sohbet Sanatı

Sohbet Adabı Güzel Sohbet Sanatı Güzel Sohbet Nasıl olmalı içeriği ne olur ise olsun insanların kurdukları iletişimlere genel olarak sohbet denir,günümüzde reel hayatımızdaki gerçekleştirdiğimiz insan iletişimlerine birde sanal sosyal paylaşım siteleri eklenerek konuşmak ihtiyacımızı fazlası ile karşılar hale geldik ve çoğumuz çoğu zamanlarımızı buralarda geçirmekteyiz.

Konuşmak bir ihtiyaçtır engeli olmayan herkes konuşur ama birde konuşmaktan konuşmaya fark vardır,toplum içerisinde,büyüklerle,küçüklerle ve arkadaş çevresinde kurulan iletişimlerimizde öncelikle saygılı olmamız gerek hangi ortamda nasıl konuşacağımızı bilmemiz gerek.

Gülünecek yerde gülmek ağlanacak yerde ağlamak gibi eski insanlara nazaran yeni nesil gençliği ele alacak olur isek eski nesil büyüklerimiz ortamdaki havaya göre konuşmasını bilen ve sözlerini dinlettiren insanlardı.

Genç nesil daha özgür hareket eden bağımsızlığı seven ve kendi düşüncelerinin doğru olduğuna inanmalarından dolayı konuşmaları,da özgür ve rahattır tabi bunu tüm gençler olarak nitelendirmemek gerek,kendini geliştirmiş çok gençlerimizde vardır.

Reelsohbet.org sohbet chat sitelerinde güzel sohbet sanatı ve sohbet adabını ele almışken sanal ortamlarımızda-ki sohbet odalarındaki davranışlarımız ve yapmamamız gerekenler  kurmuş olduğumuz iletişimlerimiz, den söz ederek konumuza devam edelim sonuçta her ne kadar sanal olmuş olsa ve yazı ile iletişimler kurulsa bile buradaki iletişimlerimizde bir nevi sohbet etmektir.

Güzel Konuşma Sanatı Sohbet Chat Odaları Sohbet Adabı

Konuşmak bir sanat değildir veye güzel konuşmak için ders almaya gerek yok kişi karşısındaki kişi ile iletişime geçince muhabbetler esnasında ilk aklına geleni söylememeli düşünerek laflarını seçerek konuşmalıdır.

Arkadaşlık ortamları olan sohbet odalarındaki izlenimlerimden söz etmem istiyorum hepimiz bizlere sunulmuş olan hoş bir hizmeti değerlendirerek arkadaşlık kurup sohbet etmek için katılıyoruz ve erkekler,bayanlar toplu halde  iletişimler kurmaktayız.

Reel hayatımızda insanları ciddiye almamız gerektiği gibi sanal ortamlarda,da insanlara ciddi ve saygılı  tavırlar takınmalıyız,çünkü buradaki kişilerde yaşayan gerçek insan kaba davranışlarımızı,saygısız konuşmalarımızı,bir kenara bırakarak önce kendimize saygımız sonrada etrafımızda iletişimlere geçtiğimiz kişilere saygımız olsun zira insanın kendisine saygısı olmaz ise başkalarına hiç olmaz.

Hep birlikte hoş zamanlar geçirmek için katıldığımız chat odalarında  çokça rastladığımız olay konuşmak için konuşulan gelişi güzel yapılan sohbetler,düşünerek konuşalım,bilinçli davranalım insanları kırmadan,rencide etmeden hoş görü ile davranalım çünkü hayat sohbetle güzelleşiyor,güzel olanı yapmanız dileklerim ile hoşça kalın.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Mobil Sohbet Odalari

Mobil Sohbet Odalari denilince akla genelde cep telefonları gelir. Çünkü mobil ...

Mirc Sohbet

Mirc Sohbet denilince bazılarımızın aklına hiç bir şey gelmeyebilir. O ...

Sohbet Sitesi

Sohbet Sitesi, şuan bulunduğun bu ve benzeri sitelerin genel adıdır. Birazdan ...

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?