Çocuk İstismarına İdam Cezası

yorum yok
539 okuma
20 Kasım, 2018
Çocuk İstismarına İdam Cezası

Çocuk İstismarına İdam Cezası

Çocuk İstismarına İdam Cezası getirilmesi konusunda insanlar imza toplarken hukümet kanadı ise bu konuda sessizliğini koruyor. Muhalefet partileri ise bu konuda idam cezası gerektirdiğini düşünüyor. Ve bu tür suçların muhakkak caydırıcılığın olması gerektiğini dile getiriyor. Bu konuda adım atılmaması bu suçların tekrar devam edilmesine yardımcı olacağı görüşünde. Fakat Muhalefet kanadı ve vatandaşlar bir konuda tedirgin oldukları aşikar.

Muhalefet ve Vatandaşların İdam getirilmesi durumunda iktidarın bunu yanlış yere çekerek siyasi anlamda insanlara bunu uygulaması yada İktidarın bunu rant meselesi haline getirip kendi lehine olarak kullanması konusunda tedirgin. Özellikle Sohbet Siteleri ortamlarında yuvalanması insanları tedirgin etmekle beraber insanların çocuk yaşta bu sitelerden uzak durmaları konusunda uyarılar bulunmaktadır.

Muhalefet ve vatandaş bu konuda iktidardan kesin bir güven istiyor. Muhalefet bu konuda çıkan yasada kesinlikle sadece çocuk istismarı konusunda idam cezası uygulanıp diğer suçlarda idamın getirilmesi söz konusu olamaz diye bir yasanın çıkarılması gerektiğini ancak bu şekilde idamın gelmesi gerektiğini savunmuştur…

Çocuk İstismarında İdam Caydırıcı mı?

Çocuk istismarında idam caydırıcı mı? sorusunda durumunda caydırıcılığın olduğu görüşünde. Diğer bir kesimde çocuk istismarına teşebbüs edenler dahil Hadım yapılması gerektiğini ve bunun zaten caydırıcılık konusunda idam cezasıyla aynı etkide olduğunu savunmuştur. Hadım uygulamasında devletin tekelinde ve doğru uygulandığı zaman bütün sapıkların bu konuda zaten hayatının cezasını aldığını ve bu idam konusunda da insanlar şiddete meyil edilmeden bu durumun çözüleceği görüşünde.

Ayrıca bu çocuk istismarcıların Chat Siteleri ortamlarına takılarak orada da insanları kandırmaya çalıştığı bir gerçek. BTK dediğimiz Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından insanlara ve özellikle ailelere çocuklarınızı bu ortamlardan uzak tutulması gerektiği söylenilmiş. Bu gibi ortamlar Yetişkin Sohbet edenlerin ortamları olduğu konusunda uyarılar yapılmıştır.

Çocuk İstismarında Hadım mı İdam Cezası mi Uygulanmalı

Çocuk İstismarında Hadım mı İdam Cezası mı uygulanmalı ? Bu konuda bir çok yorumun yapıldığı bu dönemde; İdam cezasının iktidar olan siyasi parti tekelinde yanlış ve kendi çıkarları doğrultusunda kullanma ihtimali düşünülüyor. Bu yüzden Hadım yapılmasının en mantıklısı olduğu görüşünde.

Diğer bir durumda idamın laik bir devlet yapısına ters düştüğünü dile getirenlerde var. Bizi şeriat uygulamasına götüreceğini ve ülkede şeriat taraftarlarını yeniden alevlendireceği görüşüde var. Ülkede şeriat kurallarının hakim olması durumunda çeşitli eylemler ve provokatör çıkarmak isteyenlere zemin hazırlanacağı görüşünde…

Çocuk İstismarına İdam Cezası

Çocuk İstismarına İdam Cezası


Bir önceki yazımda « makalem var.

Benzer Yazılar

Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli

Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli Şimdiki Evlilikler Kısa Süreli olduğunu ...

Lider Sohbet Lider Chat Odaları

Lider Sohbet Lider Chat Odaları Elif Sohbet Elit Chat Sunan Lider Sohbet Lider ...

Bitlis Sohbet Bitlis Chat

Bitlis Sohbet Bitlis Chat Bitlis ili hangi bölgededir,Bitlis ilçeleri ve Bitlis ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?