Amasya Sohbet Amasya Chat

yorum yok
326 okuma
4 Ocak, 2018
Amasya Sohbet Amasya Chat

Amasya Sohbet Amasya Chat

Türkiye’nin elması ile meşhur Amasya ve Amasya Halkına Amasya Sohbet Amasya Chat siteleri olarak Reelsohbet.org seviyeli sohbetleri ile hizmetlere başlamıştır,Ankara,Adıyaman,afyon,ağrı adana illerimiz için önceki makalelerimiz ile tanıtımlarımızı yaptık.

Zaten ilk makalemizde belirtmiştik sırası ile tüm illerimiz için her gün makalelerim, izde yer vereceğimizi bugün ise Amasya elmasının diyarı Amasya ilimizde sıra.Amasya ilimiz  Orta Karadeniz Bölümünün iç kısmında yer almaktadır. Doğudan Tokat, güneyden Tokat ve Yozgat, batıdan Çorum, kuzeyden Samsun illeri ile çevrilidir  yazları kurak ve sıcak olan iklimi kışları yağışlı geçer ilk bahar ise en çok yağış olan mevsimdir.

Amasya ilimizin geneli ilçeleri köyleri orman alanı olup Ayrıca gürgen, kayacık, üvez, kızılcık, akçaağaç, geyik dikeni, sandal ve fındık gibi ağaç ve ağaççıklar, böğürtlen, eğrelti, yabani gül, katran ardıcı, laden, ısırgan otu ve orman gülü gibi alt florayı teşkil eden bitki bulunmaktadır.Amasya ilimiz geçmişi ile tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra, özellikle Yeşil ırmak kıyısına yapılmış Yalı boyu evleri ile dikkat çekmektedir. Dünyanın en güzel Misket elması, kirazı, şeftalisi ve bamyasının üretildiği, tarih ve doğanın birlikte bulunduğu ilginç bir antik kent olup en güzel elmanın,da diyarıdır adını ilden alan Amasya elması en uzun süre bozulmadan muhafaza edile bilin dayanıklı bir elma Amasya elmasının tadını bilen biri olarak gerçekten Amasya elmasının lezzetini hiç bir elmada bulamadım.

Amasya insanı halkı nasıldır kültürleri neledir yaşam tarzları nedir şahsen gidip görmediğim m bir il ve bu ile,de yaşayan insanlar hakkın, dada en ufak bir fikir beyan edemem yani herhalde Türkiye’nin içerisinde var olan tüm Türk vatandaşları gibi insanlardır belki yemek ve yaşam kültürleri farklıdır genel anlamda düşünecek olur isek her yerde insanların kültürel farkları vardır önemli olan insanlıklarını unutmamış olmaları zaten Türk toplumu olarak misafir severiz ikramı severiz,yardımı,da severiz.

Amasyalıları tanımak için en güzeli kendilerinden sorarak öğrenmek gerek bunun için ise Amasya Sohbet Amasya Chat odalarımız olan Reelsohbet.org sitelerimize tüm Amasya halkını davet edelim gerçek Amasyayı onlardan dinleyelim.

 

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Mobil Sohbet Odalari

Mobil Sohbet Odalari denilince akla genelde cep telefonları gelir. Çünkü mobil ...

Mirc Sohbet

Mirc Sohbet denilince bazılarımızın aklına hiç bir şey gelmeyebilir. O ...

Sohbet Sitesi

Sohbet Sitesi, şuan bulunduğun bu ve benzeri sitelerin genel adıdır. Birazdan ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?